Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Söndagen den 26 november 15:00

<< Tillbaka till resultatsidan              Skriv ut     

 
 
HERRAR A
  Namn   Klubb   Klass   1
2
3
4
  Totalt
1. Ove Kvist   BK Scott   Herrar A   170 135 181 161   647
2. Jan-Erik Björkqvist   Solhöjdens IF   Herrar A   157 129 116 120   522
3. Claes Kårsell   Täby BwK   Herrar A   94 111 133 129   467
 
 
HERRAR B
  Namn   Klubb   Klass   1
2
3
4
  Totalt
1. John Strindmark   BK Lindarna   Herrar B   143 154 156 188   641
2. Yonathan Araya Nässel   Täby BwK   Herrar B   121 164 181 104   570
3. Hans Erik Jacobson   BK Lindarna   Herrar B   135 141 118 124   518
4. Thomas Berglin   Täby BwK   Herrar B   133 128 132 109   502
5. Fredrik Larsson   Täby BwK   Herrar B   122 123 124 110   479
6. Leif Karlsson   Solhöjdens IF   Herrar B   115 119 94 135   463
7. Nils Rockberg   Täby BwK   Herrar B   99 113 131 91   434
 
 
HERRAR C
  Namn   Klubb   Klass   1
2
3
4
  Totalt
1. Michael Strömhielm   Täby BwK   Herrar C   123 93 126 136   478
2. Edvin Behmer   Täby BwK   Herrar C   98 117 126 116   457
3. Robert Henriques   Täby BwK   Herrar C   89 122 113 109   433
 
 
HERRAR D
  Namn   Klubb   Klass   1
2
3
4
  Totalt
1. Torbjörn Nikolaisen   Täby BwK   Herrar D   101 94 110 123   428
2. Simon Bernhardsson   Täby BwK   Herrar D   105 95 99 89   388
3. Patrik Ingö   Täby BwK   Herrar D   76 90 97 102   365
4. Mikael Bjerkestrand   Täby BwK   Herrar D   77 87 78 97   339
 
 
DAMER A
  Namn   Klubb   Klass   1
2
3
4
  Totalt
1. Emma Jarheim   BK Lindarna   Damer A   149 147 139 128   563
2. Camilla Salkert   BK Lindarna   Damer A   122 153 143 143   561
3. Maria Carlehed   Solhöjdens IF   Damer A   139 157 132 132   560
4. Lisa Dahl   BK Lindarna   Damer A   122 144 167 120   553
5. Anette Danielsson   Solhöjdens IF   Damer A   156 129 137 114   536
6. Susanne Englund   BK Lindarna   Damer A   135 119 138 129   521
7. Catarina Karlsson   Täby BwK   Damer A   92 136 92 122   442
 
 
DAMER B
  Namn   Klubb   Klass   1
2
3
4
  Totalt
1. Anna Torngren   Täby BwK   Damer B   105 124 117 144   490
 
 
DAMER C
  Namn   Klubb   Klass   1
2
3
4
  Totalt
1. Hanna Jonsson   Täby BwK   Damer C   106 103 104 123   436
2. Sara Torngren   Täby BwK   Damer C   103 117 115 94   429
 
 
DAMER D
  Namn   Klubb   Klass   1
2
3
4
  Totalt
1. Miriam Epstein   Täby BwK   Damer D   99 93 96 82   370
2. Beata Silemo   Täby BwK   Damer D   66 90 88 87   331
 
 
GOTLANDSRÄNNA
  Namn   Klubb   Klass   1
2
3
4
  Totalt
1. Anna-Lisa Planholm   Solhöjdens IF   Gotlandsränna   139 144 96 128   507